EROİN

Nalmefen Consta Depo İğne

Nalmefen Consta depo iğne (Nalmefen uzun etkili enjeksiyon) opioid (eroin, kodein, bubrenorfin vs..) engelleyici bir ilaçtır. Nalmefen Consta opioid maddelerin beyinde etki yapmak için bağlandıkları alıcıları bloke eder ve böylece maddenin keyif verici etkilerini engeller.

Nalmefen Consta depo iğne opioid arındırmasını takiben opioid bağımlılığının nüksetmesini önlemek amacıyla kullanılıt.

Nalmefen Consta  depo iğne, hastaların önemli bir kısmında temiz kalmayı sürdürmede, tedavi sürekliliğini sağlamada, madde isteğini azaltmada ve nüksü önlemede etkilidir. Opioid maddelerin etkilerini uzun süreli, güvenli ve etkin bir şekilde engellemektedir.

Nalmefen Consta depo iğnesinin 3, 6 ve 12 ay etki süresi olan dozları vardır.  

 

Naltrekson Depo İğne

Naltrekson depo iğne, naltreksonun etkisi dört hafta kadar süren uzun etkili depo iğne formudur. Naltrekson, opioid maddelerin (eroin, kodein, oksikodon, metadon vs..) beyinde etki yapmak için bağlandıkları yerleri bloke eder ve bağımlılık yapıcı keyif verici etkilerin oluşmasını önler.

Birçok klinik çalışmada tedavi alan hastaların, aktif tedavi almayan hastalara göre, tedavi süresince sürekli temiz kalma oranlarını arttırdığı daha uzun süre temiz kaldığı, daha az eroin ve diğer opioid madde kullandığı ve madde isteğini azalttığı gösterilmiştir. Bununla beraber opioid bağımlılığı tedavisinde ağızdan alınan naltreksona göre daha etkili bulunmuştur.

 

Bu kategoriye ait ürün bulunmamaktadır!